Cvičme s dětmi,
ať nepotřebují ortopedické vložky

Barevné balonky a míčky - vhodné ortopedické pomůcky. Při vhodném cvičení nebudete potřebovat ortopedické vložky.

Máte doma děti? Potřebují ortopedické vložky? Jste maminka, tatínek, babička, dědeček, teta, strýc nebo kdokoli jiný, kdo se setkává s dětmi a chce si s nimi hrát? Nebo, ještě lépe, řečeno cvičit a přitom si hrát? Právě pro Vás jsou určeny tyto stránky!

Kdybychom se někoho z Vás zeptali, zda Vás někdy bolela záda, jaká by byla odpověď? S největší pravděpodobností – „ANO“. Také věřím, že byste si všichni přáli, aby toto Vaše děti nepotkalo nebo je to potkalo co nejpozději v jejich životě.

Málokdo si uvědomuje, že bolesti zad či skolioza mohou souviset mimo jiné také s postavením a fungováním chodidla. V našem těle souvisí všechno se vším! Vnímavé maminky si často všimnou, že jejich děti mají třeba ploché nožičky. Pravděpodobně navštíví dětského lékaře nebo přímo ortopeda a ... Kdo ví, jak to pokračuje dál? ... Ortoped předepíše dítěti ortopedické vložky a doporučí vhodnou ortopedickou obuv. Maminka si myslí, že udělala pro své dítě vše co mohla. Někdy se dokonce daří, že děti ortopedické vložky i používají. Ale většinou s velkou nevolí. Především zpočátku, kdy se dětská nožička přizpůsobuje tvaru vložky a děti nožičky bolí.

Toto všechno nestačí! Nošení ortopedických vložek je třeba doplnit vhodným cvičením. Pokud Vám ortoped předepíše pro děti rehabilitace, je to první krůček k nápravě. Vynikající a snad ještě lepší než rehabilitace jsou kurzy zaměřené na cvičení vedoucí ke zdravé nožičce. Takovéto kurzy "zdravé nohy" často pořádají kvalifikovaní ortopedi, kteří se skutečně zajímají o zdraví vašich dětí. Děti kurzy „zdravých nožiček“ opravdu milují! Setkají se tam se spoustou zajímavých ortopedických pomůcek, které doma nemají. Vyzkoušejí si, jak si s nimi hrát – vlastně cvičit. Děti se výborně baví a při tom intenzivně cvičí a posilují svoje nožičky, vnitřní stabilizační systém a kdoví co ještě :-) .

Holčička cvičící skokanský můstek - cvičení pro odstarnění potřeby ortopedických vložekJenomže potom přijdete domů a nic takového doma nemáte – myslíme tím ty úžasné barevné zajímavě tvarované ortopedické pomůcky. Jak máme doma cvičit s dětmi cviky posilující žádoucí svaly?

Máme pro Vás dobrou zprávu! Všichni určitě doma máte spoustu hraček! Napadlo Vás někdy, že se s hračkami dá kromě hraní ještě i báječně cvičit? Nejrůznější pohybové hry pro děti jsou zajímavé a lákavé. Jestliže chcete, aby vaše děti měly zdravé nožičky a v dospělosti co nejzdravější záda, měli byste s nimi cvičit co nejčastěji. Věřím, že s hračkami se Vám to jistě podaří a děti budou tyto hry – cvičení samy vyhledávat a provozovat.

Přemýšlíte, jak se dá s hračkami pro děti cvičit? S hračkami se přece hraje! Nebojte se, poradíme Vám! S dětmi jsme prošli mnoho kurzů zaměřených na tuto tématiku. Hodně jsme se naučili a své zkušenosti kreativně převedli do domácího prostředí. Inu – rádi bychom Vám doporučili proklikat stránky „Cvičení je hra“. Najdete zde seznam hraček, s nimiž můžete zdravě cvičit, a seznam cviků, které si děti jistě rády vyzkouší. Pro ještě větší atraktivitu tohoto zdravotního cvičení jsem pro Vás připravili stránku Online dětské hry zdarma.

Již nám nezbývá, než Vám všem popřát hravé klikání a zdravé cvičení. A také: Abyste již nepotřebovali ortopedické vložky! (ani děti ani Vy)! Vřele Vám doporučujeme vyzkoušet si všechno s dětmi. Věřte, že to funguje v každém věku!

Vaše Cvičení je hra

 

Poděkování 

Na tomto místě bychom rádi poděkovali MUDr. Kateřině Švejdové. Její kurzy "Zdravá noha" pořádané pro děti byly největší inspirací a základem k vytvoření tohoto webu. Zároveň jí patří velký dík za šíření osvěty v oblasti polochých nohou u dětí. Za zmínku stojí také vytrvalá práce s dětmi přímo ve školách a školkách.

 

 
 
Facebook Cvičení je hra YouTube Cvičení je hra