Hračky - vhodný nástroj ke cvičení

Také máte doma množství nejrůznějších hraček? Je to zvláštní, ale každý rok znovu a znovu přijdou vánoce, děti mají svátky a narozeniny a zase dostanou další a další hračky. A hraček pro děti přibývá, jsou všude, vrší se a možná Vás jednou zavalí. :-)

Novou hračkou jsou děti nadšeny a hodně si s ní hrají. Ale jakmile se okouká a ohraje, tak ji děti odloží a už si jí moc nevšímají. Rodiče to vidí a většinou je jim to líto. Pojďme dětem ukázat, jak si s jejich oblíbenými hračkami zase začít hrát. Tentokrát zcela jiným, daleko lákavějším způsobem. Děti budou fascinovány novým způsobem hry a budou ji spontálně vyhledávat. Přitom si nevědomě budou posilovat svaly nejen na nožičkách. Je to nejlepší způsob cvičení a hraní.

Ze spousty zajímavých hraček děti časem tzv. vyrostou. Rodiče pak přemýšlí, jestli miminkovské hračky rozdat, vyhodit nebo se pokusit je prodat. Málokdo si ale uvědomuje, že hodně hraček určených právě pro miminka, se dá krásně využít i k posílení svalů chodidla. Pomohou nám napravovat ploché nohy a možná jednou nebudou naše děti potřebovat ani ortopedické vložky (pokud je dnes již nosí).

 

Inspirujte se!

V následujícím seznamu si najděte hračku, kterou máte doma. Po kliknutí na hračku se Vám zobrazí stránka s informacemi o hračce a hlavně s nápady na hravé cvičení. Vše je provázáno, takže stačí jen kliknout na název cviku a zobrazí se Vám stránka s popisem cviku.

Seznam hraček Vám může být také dobrým pomocníkem při volbě, jakou hračku dítěti koupit. Určitě chcete koupit hračku, která je pro dítě zajímavá, ale také takovou, která mu umožní zdravě si hrát. Seznam hraček průběžně rozšiřujeme.

 

Seznam hraček

Facebook Cvičení je hra YouTube Cvičení je hra