Písečné pláže -
úžasné místo pro zlepšení zdraví

 

Písečná pláž BibionePrázdninové měsíce jsou v plném proudu. Hodně prázdninových výletníků navštíví přímořská letoviska. Oblíbené jsou země s nabídkou písečných pláží - s pískem tak jemným, že vám protéká mezi prsty. Rodiny s malými dětmi volí často právě tato místa.

Na písečných plážích plných sluníčka a šumění moře si fyzicky i duševně odpočinete. Pláže jsou však ideální také pro regeneraci špatně fungujících chodidel. Nemůžete samozřejmě očekávat zázraky! Jde spíše o malé procvičení. Ale o to důležitější! Nejvíce záleží na tom, jak vy sami využijete nabízené možnosti.

 

 

Dovolená pro vás, práce pro nohy

Co všechno nám písečné pláže nabízí v oblasti regenerace chodidel?

1. Chůze po písku – samozřejmě je myšleno bosou nohou. Zkuste vyzout plážovou obuv a vyšlápnout si mimo plážové cestičky vyskládané z nejrůznějších dřevoplastů.  Písek má úžasnou schopnost prosévat se při chůzi pod chodidly. Věřte, že byste byli překvapeni, kolik svalů při této změně podloží musí vaše nohy zapojit (aniž byste o tom věděli :-) ).

2. Zanořování nohou do písku – stoupněte si na místo, kde se přehazují poslední vlnky moře. Můžete se kochat krásou lodí či nekonečností mořské hladiny. Přitom pomalu pohybujte chodidly a snažte se je zanořit do písku na mořském dně. Až budete hluboko – zkuste to znovu :-) .Nohy v písku Bibione

3. Kopec písku – při postávání na pláži nebo při sezení na lehátku můžete chodidly vršit kopec z písku. Zkuste schválně porovnat, kdo z rodiny dokáže bez pomoci rukou udělat nejvyšší kopec.

4. Vodní příkop – pokud stavíte s dětmi u moře hrad, nesmíte zapomenout na vodní příkop s jezerem.  Nutně potřebujete přítok! Ale každá další vlna přítok poškozuje. Zkuste s dětmi dohodnout, že budou mořský přítok udržovat!  Každou chvilku protáhnou žlábek pro vlnky chodidlem. Pokud budou děti šikovné, tak to jistě zvládnou pokaždé jinou nohou.

5. Chráněné  území – v poledne bývá často písek velmi horký. Vydrží na něm stát jen opravdu otrlé povahy. Toto je ideální chvíle pro přípravu chráněného území. Zkuste si chodidly odhrabat povrchový rozpálený písek. Až se dostanete do hlubších vrstev, vytvarujte si z písku třeba srdíčko a na něm můžete stát. Když slunce opravdu upaluje, nezbude vám, než tvořit stále nová chráněná území :-) .

6. Cvrnkání mušlí – snad neexistuje písečná pláž, na které by lidé nesbírali mušle. Někdy člověk má tolik mušlí, že ani neví, co s nimi. Zkuste pro jednou mušle nezvedat, ale jen tak do nich palcem u nohy cvrnkat. Pokud jste to ještě nikdy nezkoušeli, bude to těžké. Ale věřte, že po pár dnech dovolené vám to určitě půjde lépe.

 

Pirátská loď na moři v Bibione

Závěrem 

Spoustu inspirace najdete na plážích určitě i vy sami.  Nejlepší je vždy vlastní nápad v konkrétní situaci. Pokud se vám článek líbí a máte k němu co říci, dejte to prosím vědět i ostatním čtenářům v naší diskuzi. Vítané jsou také fotky, jak jste s dětmi na pláži procvičovali nožičky.

Vaše Cvičení je hra

 

 

Facebook Cvičení je hra YouTube Cvičení je hra

Partneři

www.jdemven.cz
.