Fisher Price hrací stoleček

Fotografie na níž je Fisher Price hrací stoleček.


Úžasná hračka pro miminka už od 6 měsíců je Fisher Price pejskův zpívající stoleček dříve hrací stoleček (na naší fotce je starší varianta hracího stolečku). Stoleček mluví na děti česky i anglicky, zpívá jim písničky a později zpívají děti s ním. Je to nádherná hračka, která není zrovna levnou záležitostí.

Přehrát znovu

Tipy a triky

Pojďte se podívat, jak můžeme stoleček využít, i když nám děti odrostou a už na něj takzvaně nemají věk. Stoleček je zajímavý doplněk při cvičení i pro výuku matematiky, hudební výchovy a jazyků.

Matematika

Pro prvňáčky: na stolečku je telefon s čísly. Maminka či tatínek může prvňáčkovi dávat početní příklady a jejich výsledek dítě místo vyslovení zmáčkne na stolečku. A protože se tady zabýváme cvičením pro zdravé nohy, posadíme prvňáčka na židličku či pohovku a necháme ho výsledky mačkat palečky u nohou.

Pro starší děti: princip stejný jaku u prvňáčků, jen dětem dáváme složitější příklady (násobilka, sčítání a odčítání do tisíce do milionu,...) a děti odpovídají mačkáním čísel výsledku (např. příklad 400 - 85 = ? dítě zmáčkne postupně tři čísla: 3 a 1 a 5 tedy 315.

Hudební výchova

Pro všechny děti: zahrajeme na pianku melodii. Délku melodie přizpůsobíme věku dítěte. A dítě se pokouší melodii zopakovat. Nezapomeňte, že bojujeme proti příčně a podélně ploché noze, takže budeme melodii hrát palečky u nohou!

Cizí jazyk

Pro menší děti: říkáme dítěti anglická slovíčka (barva, tvar, číslo,...) a dítě mačká správné tlačítko palcem u nohy. Stoleček je sice dvoujazyčný (česky a anglicky), ale nikdo nám nebrání říkat dětem slovíčka v libovolném jazyce (třeba francouzštině či němčině)!

Pro starší děti: zadáváme instrukce pro ovládání stolečku přímo v cizím jazyce (francouzsky, německy, španělsky,...). Věty přizpůsobujeme jazykovým znalostem dětí. Dětem, které již dobře znají angličtinu můžeme zadat např. instrukci: "Please press three buttons and don't press button with letter B and star button."Vhodné cviky pro Fisher Price hrací stoleček

S Fisher Price pejkovým zpívajícím stolečkem či starší variantou hracím stolečkem můžeme hrát hru: