Balonky

Fotografie s balonky různé velikosti a barvy. Jsou zde 3 masážní míčky a 3 další menší barevné balonky.


Jak mu říkáte Vy? Balon, balón, balonek, míček, míč, mičuda,....

Ať mu říkáte jakkoli, je na světě proto, aby nám pomohl cvičit :-) ! Může být malý, velký, barevný či pichlavý, ale stejně ho mají všechny děti rády. Mnohdy se rodiče obávají, že děti s míčem doma něco poškodí. Při našich hrách by k tomu nemělo dojít. Ovšem pokud se kluci nebo holky nerozhodnou hrát fotbal (místo např. nahánění do ohrádky). Na větších balonech typu hopsadlo se samozřejmě dá i sedět nebo poskakovat. 

 

Znáte trampolínu do paneláku či bytu?

Velký masážní či gymnastický míč se dá pro malé děti použít také jako trampolína. Rodiče pevně zapřou balon mezi svá kolena a pohovku. Dítě si vyleze na pohovku a chytne se pevně a bezpečně rodiče za obě ruce. Poté se postaví na balon a může začít skákat. Důležité je nikdy dítě nepustit a balon držet opravdu pevně zapřený celou svou vahou! A hlavně je potřeba dítěti vysvětlit, že nikdy nesmí na balon z pohovky zkoušet vylézat samo!

Tato domácí trampolína vhodná do každého obývacího pokoje je využitelná jen pro menší děti tak do věku max. 5 až 6 let. Pokud tento trik neznáte, vřele doporučuji vyzkoušet! Děti to absolutně milují! Pokud máte gymnastický míč už doma, tak je tato trampolína pro děti zcela zdarma.

 

Vhodné cviky pro balonky

S balonky můžeme hrát velkou spoustu her:

 

Facebook Cvičení je hra YouTube Cvičení je hra